Az egészen korai cukorborsófajtákat valóban korán, a lehető legkorábban kell vetni. Lehet, hogy a kert többi sarkában még hó van, vagy fagyos a föld. Ahová azonban a legjobban odasüt a nap, amelyik ágyást a legkevésbé éri az északi szél, oda elkezdhetjük a cukorborsó szakaszos vetését. Majd egy-két hetes időközökben vessük a következő adagokat. Újabban a kettős sorok kialakítását tartják gyakorlatilag a legjobb megoldásnak, mivel így hozzáférhetővé válik a szedésre érő borsó. A nélkül körbejárhatjuk, hogy legyúrnánk a szárát, vagy összetörnénk a hajtásait. Vetési mélység: 4 – 5 cm, sortávolság 25 – 40 cm.
Még a kezdő kertészkedő is szép borsószüretre számíthat, ha a szakaszos vetéshez adagolt „borsócsalád” csomagolást választja, amelyen a táblázatban mind a vetés ajánlott, mind a betakarítás várható időpontja fel van tüntetve. Összesen öt tasakot tartalmaz, a legkorábbitól a nyár elején vetendő fajtáig.
Botanikailag a cukorborsó ugyanabba a fajba (Pisum sativum) tartozik, mint a közönséges zöldborsó, de az a jellegzetessége, hogy nemcsak a zöld magjai, hanem a hüvely fala is fogyasztható.
A család számára veteményező abból a fajtából vessen a legtöbbet, amelyet a legjobban kedvelnek. Általában ez éppen a korai cukorborsó. Mindig zsenge, finom, édes szemeket fejleszt. Az ínyencek szívesen termesztik azokat a korai cukorborsófajtákat is, amelyek kalászostól, illetve a finom héjjal együtt párolhatók, főzhetők, fogyaszthatók. Az egészen korai fajták tasakján, csomagolásán azt is feltüntetik, hogy a talaj menti fagyokkal szemben ellenálló. A legkorábbi vetéshez ezekből válasszunk.