
A munkahelyi környezet által okozott egészségügyi problémák jóval gyakoribbak, mint gondolnánk. A foglakozási betegségek fő kiváltó okai a munkahelyi környezetben megtalálható vegyi, biológiai vagy fizikai tényezők. Az egészségügyi szempontból legveszélyesebb, legegészségtelenebb szakmák... Bővebben »

Sokan kedvelik az ízét a húslevesben, mégis kevesen termesztik a kertjükben. Talán, mert a lestyán szaporítása vetéssel és palántázással túl hosszadalmas. A legegyszerűbb, ha tőosztással szaporítjuk. Szomszédunk, ismerősünk talán kiássa a gyökerek... Bővebben »

Még néhány évtizeddel ezelőtt is fontos gabonának számított tájainkon az árpa. Főleg a takarmányozásban volt szükség a magjára és a szalmájára. Mivel szinte teljesen eltűnt a falusi udvarokból a sertés és a... Bővebben »

A legpompásabb szobanövények közé tartoznak a különböző szájvirágok, ezek az álélősködő trópusi növényfajból származó, szebbnél szebb hibridek. Van sűrű, aprólevelű szájvirág (Columnea microphylla), aranyvirágnak nevezett, a virágok színe alapján (Columnea gloriosa), s... Bővebben »

Azt állítják, igazi csemege a „Hamík” néven törzskönyvezett aprócska paprika. A mérete még nem is lenne olyan különleges, hiszen a csípős fajtákból már számtalan mini-méret közül választhatunk. Sötét narancsszíne sem meglepő, láthatunk... Bővebben »

A türelem, vesződség az őszi betakarítás után is szabadban a földben hagyott zöldségfélékkel ilyenkor, januárban, és még később, tél közepén is, friss ízeket, változatosságot „terem”. Egészséges, értékes táplálék a téli kelkáposzta, amely akár... Bővebben »

A karácsony előtti hetekben kerül az áruházak polcaira számtalan különös, forró égtájakon termett gyümölcs, amelyeknek már a neve is egzotikus. Szokatlan formák. És szokatlan ízek, amelyeket egyszer egy évben, éppen ilyenkor, mégis... Bővebben »

Még mindig tavasziasan “pluszos” január eleje. A föld nem fagyos, sőt, ha egyik-másik nap záporokat, szelet hoz is, azért az út, a járdák dél körül már szárazak. Tehát lehet/ne sétálni. De... Bővebben »