A rebarbaraszüret nem egyszeri tevékenység, tövenként, 14 naponként, a hosszú szárakat fejlesztő levelek egyharmada leszedhető. Ne vágjuk – és ne törjük! Egy-egy levél, a levélnyéllel együtt, gyenge, ide-oda mozgatással, majd egy rántással leválasztható a bokorról. Óvatosan hántsuk meg a levélszárakat, s felaprítva készítsük el párolva kompótnak, süteménybe tölteléknek. Egyszerre csak keveset fogyasszunk belőle, mivel magas az oxálsav-tartalma.
A rebarbara levélszára C- és B-vitamint, karotint, többféle ásványi anyagot és szerves savat tartalmaz. Közülük az oxálsav a táplálkozás során kalciumot köt le. Fontos, hogy a rebarbarához kalciumgazdag ételeket (pl. tejet) fogyasszunk. A csontképződési zavaroktól, a húgy- és vesekőtől, -homoktól szenvedők ne fogyasszák! A rebarbara évelő növény. Legszívesebben az üde, mély rétegű talajokon terem. A laza talajokon korábban lehet betakarítani, ám ehhez többletnedvességet igényel. Nevelhető félárnyékban is, ám itt később lesz betakarítható.
Szinte minden talajon termeszthető, ha a talajban elegendő a tápanyag. Viszont a tavasszal gyorsan melegedő homoktalajokon hamarabb hoz termést, mint a kötött, nedves talajon. Ugyan a fő ültetési ideje az ősz, de még a március eleje is alkalmas ültetésére. Nagy tenyészterületet igényel, ezt feltétlen kalkuláljuk be a hely kiválasztásnál.
Évelő zöldségnövény, melynek levélnyelét kompótnak készíthetjük el. A keserűfűfélék családjába tartozik ez az igazán pompás és nagyszerű növény. Frissítő csemege gyanánt senki kertjéből nem hiányozhat. A rebarbara finoman savanykás ízét a magas gyümölcssav tartalomnak köszönheti. Vitaminokban és nyomelemekben gazdag.
A rebarbara hatalmas levelű, nagyméretű bokrot képez. Kissé nedves helyre ültessük, ahol tartósan maradhat.
Komposzttal, érett trágyával készítsük elő a talaját, és gondoskodjunk mulcsrétegről is.
Szaporíthatjuk magról is, de akkor pár évet kell várnunk az első termés betakarításáig. Eredményesebb a gyökérdarabról való szaporítása. Tőosztással szaporíthatjuk márciusban vagy októberben. Ha a terméshozama csökken, érdemes az idős töveket szétosztani és más helyre ültetni.
Szedéskor a levélnyelet ne vágjuk, hanem csavarjuk ki.