Nyilvánvaló, hogy a felhasználás módja határozza meg a csemegeuborka szedését. Az ecetes eltevéshez már 3-6, 6-9, legkésőbb 9-12 cm-es nagyság elérésekor le kell szedni a zsenge termést. Késsel vágjuk le, vagy körömmel csípjük el. Az uborka (az almához hasonlóan) érzékeny és sérülékeny. Nem szabad dobálni, az ütődést, nyomódást nem bírja, ettől gyorsan romlani kezd. Még konzerválva is romlandóvá válhat. Könnyű, fonott kosárba, ládába, műanyag vödörbe szedjük. Arra is ügyelni kell, hogy az indát, a levélzetet szedés közben ne forgassuk, ne törjük, ne tapossuk. Az eltevési uborkát hetente háromszor, a salátauborkát hetente kétszer át kell vizsgálni, s a méretek alapján szüretelni. Nagyon fontos, hogy a tövekről minden alkalommal szedjünk le minden torz, romlott, vagy túl nagyra nőtt uborkát, mert ha ezek az indán maradnak, lelassítják a további termésképzést.
A rendszeresen öntözött uborka ritkán válik keserűvé. De az uborkaszezon alatt inkább ellenőrizzük, különösen a salátauborkát. A legegyszerűbb, ha feldolgozáskor levágjuk a két végét, s megnyaljuk. Az eltevésre szánt csemegeuborkát is ellenőrizzük, még ha nem keseredő fajtát ültettünk is. Egy-egy ilyen, keserű példány akár az ötliteres üvegnyi uborkát is ehetetlenné teheti.
Ha szükséges, különösen esős időjárás esetén, uborkapenész ellen 10 naponként permetezni kell. A környezetkímélő, uniós normáknak megfelelő permetezőszerek közül válasszunk – jó, ha kikérjük a hozzáértő gazdaboltos eladó tanácsát.