A legtöbb liliom októberben kerül a földbe. Ám ma már, a későn virágzó kényesebb hibrid fajok és fajtákat jobb, ha tavasszal ültetjük el.
Ezek közé tartozik az aranysávos liliom (Lilium auratum), amely júliusban-augusztusban hozza kb. 150 cm-es száron a mintegy 25 cm széles, nyitott virágait. Ezeknek a szirmai közepén felül aranysárga sáv van, belülről pedig piros és sárga pettyek díszítik. Kedveli a jó vízáteresztő, vályogos, humuszos, mészszegény talajt, a félárnyékos, párás helyet.
A pompás liliom (Lilium speciosum) kb. 1 m magas, nagy fehér-piros, turbánszerű illatos virága vágottan is nagyon értékes. Megbízhatóan virágzik még a sok hibrid is. Edénybe ültetve is különleges látvány –bármelyik (színű, magasságú, virágú) liliom.
Az árnyékos teraszon vagy a szűrt napfényt kapó erkélyen is jól érzi magát, ha humuszos, mészszegény virágföldbe ültetjük. Erre nálunk jól megfelel a rododendron virágföldje. Az orientális liliomok között is találunk nagyon mutatós, gondozás szempontjából problémamentes fajtákat.
Könnyen nevelhető, hagymásként alig szorul gondozásra, számtalan színváltozatának köszönhetően pedig izgalmas lehetőségeket nyújt akár egy vegyes árnyalatú liliomágyás kialakításakor, akár egyéb színes virágokkal való összeültetéskor. Ami kifejezetten ajánlatos, az a talajtakarók telepítése a liliom alá, a liliom ugyanis rosszul viseli, ha talaja, a töve kiszárad, ezt megelőzendő, egyfajta természetes mulcsként jó ötlet lehet például varjúhájat, madárhúrt, lángvirágot ültetni alá, de természetesen a hagyományos mulcsok (zúzott kő, fadarálék, aprószemű folyami kavics) is megfelelnek a célra.