Csuda édesek…

Már több mint egy évtizede, hogy nálunk is fölkeltette az érdeklődést a sztívia, magyar nevén jázminkapóca, vagy édesfű, latin nevén Stevia rebaudiana, ez a fészkesek családjába tartozó, szubtrópusi évelő növény. Hazájában 50... Bővebben »
Záporvirág

Záporvirág

Már elvethetjük vetőládába a Gazania magját, amelyet nemcsak záporvirágnak, hanem esővirágnak, napvirágnak is neveznek. A fészkesek családjába, a nyelvesvirágúak nemzetségcsoportjába tartozik. Elsősorban a sziklakertek dísze, de az erkélyládákba ültetve is vidám színfoltot... Bővebben »
Petúnia

Pazar petúniák

A petúniák alakja lehet mereven feltörő, bokros, vagy elfekvő, esetleg leomló. Magasságuk 20-30, szélességük akár 60-100 cm is lehet. Hajtásaik fölállóak vagy elfekvők, illetve csüngők, enyvesen mirigyes szőrzetűek. Leveleik tojásdadok, vagy hosszúkásak,... Bővebben »
vakcinát

Megkaptam a vakcinát, mi jön ezután? – Tudnivalók az oltás utánra

Ahogy egyre többen megkapják a koronavírus elleni vakcinát, úgy szaporodnak a kérdések is: kell-e maszkot hordani, a nagyszülők találkozhatnak-e az unokákkal, oltás után el lehet-e kapni a vírust. Még messze vagyunk a... Bővebben »
karalabe

Mivel kezdjük a sort? Mármint a vetést, az ültetést.

Mármint a vetést, az ültetést. A korán vetett spenót fejleszti a legnagyobb leveleket. És az oxálsav-tartalma is ennek a legalacsonyabb. Ugyanez vonatkozik a sóskára is. Mindkettő jól tűri az alacsonyabb hőmérsékletet, a... Bővebben »
burgonyapogacsa burgonya

A burgonya dicsérete

Akinek krumpli volt a kamrájában, nem maradt éhes. Tudták ezt az elődeink, sőt azt is, hogy a burgonya nemcsak sütve és főzve, hanem nyersen is hasznosítható – orvosságként számtalan nyavalyára alkalmazható. Pedig... Bővebben »

A mogyoró – allergiások kertjébe nem való!

A mogyoró – allergiások kertjébe nem való! E legkorábban kibomló barkájú, gyógyító erejű cserje, vagy bokor (Corylus avellana) erdeink őshonos növénye. Ma már azonban nemesített példányai konténerbe ültetve, faiskolákban is beszerezhetők. Nálunk... Bővebben »
a burgonya

Második kenyerünk – a burgonya

Sőt! Lassan az első lesz, mert úton-útfélen azt a tanácsot kapja az ember, hogy fogyasszon kevesebb kenyeret. Hát akkor mit egyen helyette? A legegyszerűbb, legízletesebb, a jóllakottság érzését nyújtó érzést, tájainkon a... Bővebben »

Mivel kezdjük a sort? Fekete fólia, fátyol, háló?

Biztonságosabb a burgonya-, a zöldség-és szamócatermesztés, egyszerűbb a rovarkártevők elleni védekezés és lerövidül a tenyészidő, ha a réselt, vagy a fátyolfóliával, vagy akár az egyszerű, fehér fóliával védjük a szabadföldi veteményeket, ágyásokat.... Bővebben »
újkrumpli

A korai újkrumpli – igazi csemege

A téli tárolású burgonyának még néhány hónapig ki kell tartania. Tésztákba, rakottnak, ennek a keményítőtartalma, omlós állaga, íze szükséges. De igazi tavaszi csemege zöldpetrezselyemmel, metélőhagymával (körítésnek vagy kímélő ételként) az apró, alig... Bővebben »