Melyiket válasszuk?

Melyiket válasszuk?

A vetőmagboltban zavartan nézelődünk, s nem tudjuk, melyiket válasszuk? A tasakokon szebbnél szebb zöldségfélék mosolyognak, de mi azért az ömlesztve árusított, már megszokott paprika-, paradicsomfajták nevét keressük az egyszerű, zsákokra ragasztott cédulákon.... Bővebben »
Rebarbara

A különleges rebarbara

Aki nem ismeri, hatalmas, arányos, szárnyasan karéjozott, dekoratív levelei, terebélyes virágzatai alapján dísznövénynek is vélheti az orvosi rebarbarát (Rheum officinale), amelynek a gyökere gyógyító hatású, a levélnyele vitamindús, ízletes. Viszont a rebarbara... Bővebben »

Unatkozik? Nemesítsen növényt otthon!

A növények nemesítését némi misztikum lengi körbe, hiszen nem kis dolog új fajtákat teremteni, létrehozni. Sokféle nemesítés létezik, melyek közül néhány akár egy kiskertben is eredménnyel művelhető… Nemesítési eljárások A nemesítési eljárások... Bővebben »
padlizsán

A tojásgyümölcs (padlizsán) nem mindig tojás alakú…

A fajta megválasztásakor figyelembe kell venni, hogy tájainkon nem a legkedvezőbbek a feltételek ennek a ma sokat ajánlott, receptekben egyre gyakrabban szereplő különleges színű zöldség szabadföldi termesztéséhez. A padlizsán hő- és fényigénye... Bővebben »
Mit mivel ültess?

Mit mivel ültess?

A mit mivel, vagyis a növénytársítás lényege, hogy több növényt termesztünk egymás mellett. Ennek több haszna is van: a jó társnövények védik egymást a kártevőkkel szemben és a terület kihasználása is jobb... Bővebben »

Színes virágtartók tervezése

Okos és jó divatot teremtett, aki elkezdte az erkélyen, kerítésen elhelyezhető színes virágtartók (ládák, vödrök, füles cserepek, stb.) tervezését. Ezek attól függően lehetnek kékek, sárgák, fehérek, pirosak vagy ciklámenszínűek, milyen színhatást keltő... Bővebben »
irritábilis bél szindróma

Vajon mi okozza?

Miért korog a gyomrunk, miért hallatnak furcsa hangokat a beleink? És mindez hogyan függ össze az irritábilis bél szindrómával (IBS)? A vékonybélben keletkező hangok súlyosabb betegségek tünetei is lehetnek. A gyomor tulajdonképpen... Bővebben »
Cukorborsó

Amilyen korán csak lehet

Az egészen korai cukorborsófajtákat valóban korán, a lehető legkorábban kell vetni. Lehet, hogy a kert többi sarkában még hó van, vagy fagyos a föld. Ahová azonban a legjobban odasüt a nap, amelyik... Bővebben »
Törzsápolás

Törzsápolás a gyümölcsösben

A fagyos időszak végén, a rügyfakadás előtti permetezés előtt, itt az ideje, hogy az enyvgyűrűket eltávolítsuk a gyümölcsfák törzséről. Mielőtt a gyűrűk alatt megbúvó kártevőket, (legtöbbször a téli araszoló tojásait) a kéregpikkelyeket,... Bővebben »
poszt-COVID

COVID-19: túl vagyok rajta, de mégsem minden a régi

Egyre nő azoknak a száma, akiknél a COVID-19 lezajlását követően, eddig nem tapasztalt panaszok jelentkeznek, illetve sokáig – akár több éven keresztül – fennállnak bizonyos egészségügyi problémák. Mit kell tudni a poszt-COVID... Bővebben »