A tikkasztó napok, hetek utáni viharok, ha nagy páratartalommal, lassú esőkkel fejeződtek be, végre mérsékelik a károkat. Szaporodnak a tennivalók, kevesebb öntözésre, viszont több gyomlálásra, talajlazító kapálásra van szükség.
- Szaporodnak a szedési munkák is. Ha permeteztünk a betegségek, kártevők ellen, a várakozási időt feltétlenül tartsuk be.
- A babot, a tökféléket zsenge állapotban szedjük, az eltevési uborka is finomabb, ízletesebb, ha apróbb.
- A paprika, paradicsom viszont érett állapotban a legízletesebb.
- A lombhullató és örökzöld sövények ez évi hajtásait erősen vissza kell vágni. Fiatal sövényt csak fokozatosan hagyjunk megfelelő magasra nőni. Fontos, hogy közvetlenül a talaj felett jól elágazódjék.
- Napraforgót a vázába akkor vágunk, amikor a virág tányérjának két külső köre elnyílt. Csak így marad tartós, azonban számoljunk nagy vízigényével.
- A lisztharmat nemcsak a rózsán, hanem a begónián, dálián és más dísznövényen is megtelepszik.
- Megelőző védekezés lisztharmat elleni szerrel (Bio-Blatt) lehetséges.
- A fukszia, muskátli, egyéb dísznövény dugványai egységes földkeverékben gyökereztethetők a legjobban.
- Az oszlopos borókát, tuját, álciprust dús elágazásra késztethetjük, ha augusztusban kissé visszavágjuk.
Jól tárolható vöröshagyma
Augusztusban a tennivalók között lehet a dughagymáról nevelt vöröshagyma felszedése, ha szára leszáradt, s utószárítás során még tovább érleljük, szárítjuk. Ez a hosszabb ideig tárolható, mint a magról vetett. Ez utóbbi később is érik be, a vetés idejétől függően akár szeptember elejéig is tarthat még a növekedése, érése. Ha hagyma a tartós esőzések miatt nehezen tud beérni, akkor ásóval ferdén a sorok alá szúrhatunk, a gyökerek egy részét így elvágjuk, ezzel meggyorsítjuk az érést. Erre azonban csak a biológiailag érett hagyma esetében kerüljön sor, különben könnyen romlóvá válhat a termés. A szárítást, ha tartósan esős az idő, szellős, száraz helyen kell megoldani. Közben a napsütést is ki kell használni, s időnként meg kell forgatnunk a felszedett hagymát.